KPSS Eğitim Bilimleri

Boşluğa atılan birkaç adım gerçek zemine bastırır insanın ayağını...

KPSS Eğitim Bilimleri

Sevgili okurlar herkese merhabalar, bildiğiniz gibi öğretmen adaylarının devlet okullarına atanmaları için girmeleri gereken bir sınav var kısaca adı KPSS.

Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarından sonra tüm öğretmen adaylarının katıldığı zorunlu bir diğer sınav ise Eğitim Bilimleri sınavıdır. Bu sınavda öğretmen adayları 80 soruyu 100 dakikada cevaplamaya çalışmaktadır.

Eğitim Bilimleri sınavının içeriğinde ise altı ana başlıkta yer alan dersler bulunmaktadır. Bunların konu içerikleri ise bir öğretmenin meslek hayatında kullanacağı ve buna göre hareket edeceği konuları kapsamaktadır. Bu dersleri şu şekilde ayırabiliriz:

1- Gelişim Psikolojisi

2- Öğrenme Psikolojisi

3- Rehberlik

4- Ölçme ve Değerlendirme

5- Öğretim Yöntem ve Teknikleri

6- Program Geliştirme

Bu derslerle ilgili tüm içerikler sitemizde yer almaktadır.

Tags: ,

Yanıt yok

 1. IZRAELVoky dedi ki:
  Yorumunuz denetim bekliyor. Bu bir önizlemedir, yorumunuz onaylandıktan sonra görünür olacaktır.

  where to get credit score

  Arkansas natural state + Video
  Arkansas natural state Arkansas natural state Arkansas Natural Heritage Commission The mission of the Arkansas Natural Heritage Commission, ANHC, is to preserve natural diversity, to promote choice among beneficial uses of the environment, and to promote a balance between development and environmental protection in the State of Arkansas for this and succeeding generations. ANHC focuses on science-based conservation to protect the state’s biological diversity. As the central repository for data on rare plants and animals and natural communities in Arkansas, ANHC works to provide up-to-date information for sound and timely conservation decisions. The System of Natural Areas provides long-term protection …
  The post Arkansas natural state + Video appeared first on Reply.

  [url=http://bedroom.remmont.com]New-hampshire Finance[/url]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir